Na této stránce se pokusíme případným klientům jednoduše vysvětlit metodu laserové lipolýzy a princip fungování přistroje Lipolaseru.
Při ošetření Lipolaserem se využívá tzv. Low Level Laser Technology (LLLT), tedy studeného laseru s nízkou energií. Laserové paprsky s vlnovou délkou 635 - 680 nm (tj. červené spektrum, proto se někdy nazývaný též jahodový laser) působí na tukové buňky dvojím způsobem.
Jednak světlo červeného laseru prostupuje pokožkou k tukovým buňkám, kde dochází ke zkapalnění tuku.
Současně vytvářejí dočasné otvory (na cca 72 hodin) v membráně tukové buňky. Těmito otvory se pak následně tuk resp. mastné kyseliny vyplavují ven z buňky do lymfatického systému. Tukové buňky se po vyloučení tuku zmenší a důsledkem toho je postupné zmenšování obvodu problematické partie, na níž byl Lipolaser aplikován.
Nakonec se vyplavený tuk resp. mastné kyseliny dostanou do cévního systému a jsou následně zpracovány přirozenou cestou v játrech. Při ošetření Lipolaserem se zvyšuje obsah hladin mastných kyselin v krvi, ale patologické hladiny mastných kyselin se nevyskytují.
Při působení Lipolaseru nedochází k destrukci tukové buňky, jako při působení ultrazvuku nebo kryolypolýze. Z tohoto důvodu je adaptace organismu na laser mnohem přirozenější a lehčí. Mastné kyseliny uvolněné do oběhového systému těla mají nižší podíl "zlého" cholesterolu.
Důležitým faktem je, že Lipolaser vyvolá v těle proces, který nastává při běžné sportovní aktivitě (jako je např. běh nebo cvičení), kdy dochází ke spalování tukových zásob. Proces, který vzniká při kryolipolýze nebo ultrazvuku nikdy nastat v těle přirozenou cestou nemůže. Z tohoto důvodu není v případě laserové technologie nutné věnovat po ošetření zvýšenou pozornost následné lymfatické masáži. Může být provedena, ale nemá přímý vliv na celkový hubnoucí výsledek. Stimulaci lymfatického systému lze zabezpečit zvýšenou fyzickou aktivitou např. rychlou procházkou, jízdou na kole nebo lehkým cvičením.